مراحل استفاده از آزمون رغبت سنجی تحصیلی هالند

1 مرحله اول


در صورتی که داوطلب آزمون های گزینه دو هستید، با نام کاربری و رمز عبور خود وارد سایت شوید. در غیر این صورت پس از ثبت نام در آزمون های گزینه دو، کد استفاده رایگان از تست هالند را در همین صفحه دریافت نمایید.

2 مرحله دوم


به وب سایت جاب ویژن به آدرس www.jobvision.ir مراجعه نموده، در آن عضو شده و به حساب کاربری خود وارد شوید.

3 مرحله سوم


کد تخفیف را در قسمت مربوطه وارد نمایید و بر روی دکمه اعمال کد تخفیف کلیک نمایید.

4 مرحله چهارم


سپس به صفحه شرکت در آزمون «هالند» هدایت می‌شوید و به سوالات آن پاسخ خواهید داد. تعداد سوالات این آزمون 60 سوال و زمان لازم برای پاسخ گویی به آن 15 دقیقه است.

5 مرحله پنجم


در انتهای آزمون، می توانید گزارش تحلیلی خود را در قالب یک فایل pdf دریافت نمایید و از تیپ شخصیتی و رشته ها و شغل های پیشنهادی خودتان مطلع شوید.

آشنایی با تست هالند


طبیعتا انتخاب شغل و رشته ای که بتواند برای یک فرد رضایت ایجاد کرده و آینده موفق و مناسبی را رقم زند، می بایست بر اساس پارامترهای مختلفی مانند علایق و تمایلات شخصی، ارزش ها، ویژگی های شخصیتی، توانمندی و دانش تخصصی و موارد دیگر صورت گیرد. یکی از این پارامترها، رغبت ، علاقه و تمایل هر فرد نسبت به نوع و جنس فعالیت، شغل و رشته تحصیلی اوست. آزمون رغبت سنجی شغلی هالند، یکی از معتبرترین آزمون ها برای کشف علایق و تمایلات شخصی هر فرد است. نام این آزمون از نام نظریه پرداز آن "جان هالند" برگرفته شده است. هالند معتقد بودکه همخوانی بین شغل و تمایلات وعلایق فرد، بازدهی فرد درآن شغل را بشدت افزایش می دهد. از نظرهالند، این آزمون می تواند یکی از پارامترهای مهم تصمیم گیری در مورد شغل و رشته تحصیلی آینده را که همان رغبت و علاقه شغلی است، برای هر فرد تبیین نماید.