نرم افزار انتخاب رشته گزینه دو


  • با توجه به اطلاعات به روز شده ی دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور ۹۷، انتخاب رشته کنید.

  • رشته ها و شهرهای دلخواهتان را براساس اولویت هایتان در انتخاب رشته کنکور سراسری تاثیر دهید و رشته هایی که تمایلی به آنها ندارید را حذف کنید.

  • دقیقا مطابق با روش انتخاب رشته سازمان سنجش (که ملاک آن رتبه ی زیرگروه ها است) انتخاب رشته کنید.

  • چهار لیست پیشنهادی انتخاب رشته بر اساس اهمیت بیشتر به اولویت رشته، اولویت شهر، محبوبیت رشته و توانمدی های خود دریافت نمایید.

نرم افزار انتخاب رشته

نرم افزار آخرین قبولی ها


اگر هدفتان پذیرفته شدن در رشته/محل خاصی است، می‌توانیدرشته/شهر مورد نظر خود را جستجو نمایید و حدود رتبه آخرین فرد قبول شده در آن رشته (طبق کنکور سراسری ۹۶) را مشاهده کنید.

نرم افزار آخرین قبولی ها
نرم افزار آخرین قبولی ها جهت مشاهده رتبه مورد نیاز قبولی هر رشته شهر

آزمون رغبت سنجی تحصیلی و شغلی


انتخاب رشته تحصیلی یعنی تصمیم در مورد مسیر شغلی که قرار است سالها در آن فعالیت کنید. رغبت و علاقه شما باید مهمترین پارامتر تصمیم گیری شما در مورد رشته تحصیلی و شغل آینده شما باشد. آزمون رغبت سنجی شغلی هالند، یکی از معتبرترین آزمونها برای کشف علائق و تمایلات شغلی هر فرد است. خروجی این آزمون به شما لیستی از مشاغل و رشته های تحصیلی را پیشنهاد خواهد کرد که بیشترین تناسب را با علائق و تمایلات شما دارد.

آزمون رغبت سنجی تحصیلی و شغلی
آزمون رغبت سنجی تحصیلی و شغلی

نمونه کارنامه های پذیرفته شدگان آزمون سراسری


اگر می خواهید بدانید داوطلبان با رتبه مشابه شما در آزمون سراسری سال گذشته، چه رشته محل هایی پذیرفته شده اند، به این بخش مراجعه نمایید.

نمونه کارنامه های داوطلبان کنکور ۹۶
نمونه کارنامه های پذیرفته شدگان آزمون سراسری

دفترچه انتخاب رشته به تفکیک رشته


چنانچه به دنبال دفترچه انتخاب رشته ۹۶ سازمان سنجش به صورت طبقه بندی شده براساس هر رشته هستید، در این بخش می توانید دفترچه گروه های ریاضی، تجربی، انسانی، زبان و هنر را مشاهده و دانلود نمایید. اطلاعات این دفترچه های تفکیک شده فقط محدود به رشته محل های «با آزمون» کنکور سراسری ۹۷ امسال می باشد.

دفترچه انتخاب رشته به تفکیک هر رشته

دانشگاه های کشور به تفکیک استان و شهر


اگر می خواهید بدانید در شهر و استان شما چه دانشگاه هایی وجود دارد، به لینک زیر مراجعه نمایید. این دانشگاه ها فقط محدود به دانشگاه هایی هستند که در آزمون سراسری ۹۶ در رشته های «با آزمون» پذیرش دارند.

دانشگاه های کشور به تفکیک استان و شهر

مشاوره های انتخاب رشته


مشاوره های ضروری و مهم انتخاب رشته که هر داوطلبی باید برای انتخاب رشته آنها را بداند. شامل مباحث روانشناسی و قوانین مهم انتخاب رشته به همراه راهنمای استفاده از نرم افزار انتخاب رشته گزینه دو

مشاوره های انتخاب رشته

معرفی رشته ها


مهمترین مطلب در انتخاب رشته صحیح، شناخت صحیح رشته ها و انتخاب رشته های مورد علاقه می باشد. لذا جهت شناخت بهتر رشته های فنی مهندسی، علوم تجربی، علوم انسانی، زبان و هنر به لینک زیر مراجعه کنید. تلاش شده است برای هر رشته، موارد زیر معرفی گردد:

  • آشنایی با توانایی‌های‌ لازم‌ هر رشته
  • آشنایی با موقعیت‌ شغلی‌ در ایران
  • آشنایی با درس‌های‌ هر‌ رشته‌ در طول‌ تحصیل‌
  • گرایش های هر رشته و شرایط ادامه تحصیل

معرفی رشته های کنکور

معرفی دانشگاه ها


جهت آشنایی با دانشگاه های معتبر آزمون سراسری، به لینک زیر مراجعه کنید.

معرفی دانشگاه های آزمون سراسری